Întâlnirile frumoase cu voluntarii se repetă!!!

   Joi, pe data de 11 octmbrie,ora 15.00, în cadrul proiectului “Young Diaconia”  a avut loc una dintre  frumoasele  întâlniri cu voluntarii.

La acest eveniment au participat atât voluntarii nou-veniÈ›i, cât È™i cei cu experienÈ›ă.

Nadejda Florea (coordonator proiecte educative și de voluntariat)  împreună cu voluntarul Marco au coordonat toate activităÈ›ile  din cadrul întlnirii.

 Astfel, pentru a ridica dispoziÈ›ia voluntarilor È™i a-i virusa cu energie pozitivă  au fost realizate cîteva  jocuri.   După o bună înviorare È™i cu o dispoziÈ›ie extraordinară  s-au început discuÈ›iile despre  activităÈ›ile  de viitor. În ploaia de idei ingenioase care veneau de  la voluntari s-a decis   direcÈ›ia în care vor activa aceștia.  Fiecare voluntar È™i-a ales o reponsabilitate conform capacităÈ›ilor personale.

Din toate acestea s-a decis ca voluntarii să pregătească biscuiÈ›i care vor fi vânduÈ›i cu scopul de a colecta fonduri  pentru  eventuala ajutare a bătrânilor cerÈ™etori. Deci, vă învităm miercuri la sediul Misiunii Sociale Diaconia să probaÈ›i biscuiÈ›ii pregătiÈ›i de voluntari. Vă asigurăm că vor fi foarte delicioÈ™i.

 

Autor: Cristina Zîcu, voluntar